Size bir telefon kadar yakınız
0532 177 12 69
Dil Seçin
trende

Adım adım tez nasıl yazılır?

19.08.2018
307 görüntülenme
Adım adım tez nasıl yazılır?

Adım adım tez yazımı

Tez yazımı nasıl olur?

Tez yazımı için tez yazımından önce ve tez yazımından sonra öğrencilerin bilmesi gereken belli başlı yazılı olmayan kurallar bütünü mevcuttur. Tez yazımı için tez yazımından önce ve tez yazımından sonra gerekli bu kurallar bütününü kaba hali ile aşağıda sıralanmıştır.

 

Tez yazımı

Tez yazımı hakkında bilinmesi ve doğru adımlar atılarak izlenmesi gereken aşamalar bu şekildedir. Tez yazımı için yukarıda bahsedilen adımlar doğru şekilde izlenmelidir. İzlenecek doğru ve disiplinli bir yolun ardından tüm akademik çalışmalarda başarı kaçınılmazdır. Tez yazımı hakkında sıraladığımız bu aşamalar ve daha fazlası hakkında bilgi ve yardım almak için hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Tez için araştırma yapılırken günümüz İnternet teknolojisi işleri tümüyle kolaylaştırmaktadır. YÖK tez merkezi üzerinden yapılan taramalar, tezlerde büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Ulusal tez merkezi üzerinden yapacağınız izinli/izinsiz arşiv taraması ile yüzlerce çalışmaya ulaşabilirsiniz.

Tez yazımı yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta şüphesiz doğru araştırmanın yapılmasıdır. Tez yazımı, akademik ve bilimsel bir yayın olduğu için içerisinde yer alacak olan bilgiler doğruluğu kanıtlanmış ve güncel bilgiler olmak zorundadır.

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Emre dedi ki:

    Çok iyi ve başarılı, zamanında geri dönüş yapıyorlar.